Wyjazd do Ziewanic przy współpracy z Towarzystwem Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich

12 września dla grupy uczniów naszej szkoły, rozpoczął się bardzo wcześnie. Kilka minut po godzinie 6:00 wyruszyliśmy w długą podróż🚍
Celem wyprawy, w której udział brali także członkowie Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich, uczniowie SP1 w Mosinie oraz Zespołu Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu, były Ziewanice.
Pierwszy przystanek miał miejsce we Wrześni, gdzie czekała na nas delegacja żołnierzy 15 Batalionu Ułanów Poznańskich z Wędrzyna. Wspólnie na miejscowym cmentarzu oddaliśmy hołd gen. Romanowi Abrahamowi, dowódcy Wielkopolskiej Brygady Kawalerii w kampanii wojennej 1939 roku.
Potem udaliśmy się do Ziewanic. Przy kamieniu upamiętniającym żołnierzy 15. Pułku Ułanów Poznańskich oraz ich dowódcę ppłk Tadeusza Mikke, odbyły się uroczystości patriotyczne z udziałem mieszkańców, władz gminy, przedstawicieli Sejmu RP. Odwiedziliśmy również mogiły żołnierzy spoczywających na cmentarzu w Starym Waliszewie i Bielawach. Naszą podróż zakończyliśmy Mszą Św. w kościele w Bielawach oraz poczęstunkiem zorganizowanym przez lokalną społeczność. Dziękujemy za zaproszenie i wspólny udział w uroczystościach.