Poznajemy język migowy

Głównym założeniem zajęć było promowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym nauki języka migowego oraz wdrażanie do tolerancji „inności” w świecie społecznym poprzez ich kontakt z elementarnymi znakami z zakresu daktylografii oraz ideografii. Pan Olgierd oraz Pani Ola opowiedzieli o swojej pracy, nauczyli dzieci kilku znaków migowych określających: cyfry (0 – 7), zwierzęta (słoń, bocian, pies, kot, żółw, koza, ryba, lew, tygrys, zając) oraz magiczne słowa. Każde dziecko otrzymało album z alfabetem przedstawiającym swoje imię w języku migowym. Bawiliśmy się również w „Głuchy telefon”, ta zabawa sprawiła dzieciom dużo radości.
To była wspaniała lekcja tolerancji i akceptacji „inności” w ich życiu.

Zajęcia poprowadzili:

Olgierd Kosiba oraz Aleksandra Włodarczak – tłumacz i wykładowca polskiego języka migowego (PJM).
(www.migaj.eu).