Pomagamy Hospicjum Palium

„Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.”
Phil Bosmans

Już wkrótce Święta Bożego Narodzenia – jeden z najważniejszych momentów w roku. Nie tylko dla nas, zdrowych i aktywnych, ale jest to także ważny czas dla ludzi chorych. Włączyliśmy się całym sercem, by w ten magiczny czas pomóc potrzebującym. Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w Dniu Hospicjum Palium na Betlejem Poznańskim. Wolontariusze z Krosna kwestowali na ulicach Poznania z przesłaniem tego dnia – zbiórką na łóżka rehabilitacyjne dla pacjentów Hospicjum. Pachnącymi motylowymi piernikami obdarowywali wszystkich, którzy zdecydowali się wesprzeć podopiecznych Hospicjum.
Byliśmy także obecni na scenie – kolędy i pastorałki w wykonaniu dziewcząt z kółka flażoletowego prowadzonego przez p. Kasię Chudzińską – Gintrowską oraz muzyków ze Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej spotkały się z ogromnym aplauzem poznańskiej publiczności. Postawa naszych młodych wolontariuszy – ich działania, zaangażowanie, uważność i wrażliwość są niezwykłym świadectwem tego, że każdy z nas nosi umiejętność, a jednocześnie potrzebę dzielenia się i pomagania innym.