Japoński teatr kamishibai w bibliotece szkolnej

Miło nam poinformować, że w naszej szkolnej bibliotece odbywają się prezentacje japońskiego teatru kamishibai.
Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10–16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie.
Bibliotekarze przedstawili w ten sposób uczniom baśń „Czerwony Kapturek” braci Grimm.
Chcielibyśmy zachęcić uczniów do stworzenia własnych obrazkowo – słownych historii. Mogą to być nowe wymyślone opowieści lub teksty napisane na podstawie istniejących utworów. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z bibliotekarzami. Praca nad tym zadaniem to na pewno wspaniała i pouczająca zabawa, dzięki której sprawicie przyjemność innym. Odkryjecie również w sobie talenty literacko – plastyczne.

Zapraszamy Was do biblioteki!