VI Wielkopolski Rajd Integracyjny „Rowerami i kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym”

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w VI Wielkopolskim Rajdzie Integracyjnym „Rowerami i kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym”. Rajd został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Mosinie. Startowaliśmy z Osowej Góry. Pokonaliśmy 20 km ? Trasa wiodła przez Wielkopolski Park Narodowy gdzie mieliśmy okazje podziwiać piękno jesiennego krajobrazu w postaci liści muskających nasze kaski i szeleszczących pod oponami naszych rowerów. To piękno rekompensowało nasz trud i wysiłek potrzebny do pokonania pagórków i krętych ścieżki WPN. Oczom naszym ukazała się także tafla jeziora Góreckiego, która falując na wietrze dodała nam sił i otuchy w dotarciu na metę. Wspaniałą postawą wykazała się nasza niezwyciężona Pani Basia Wachowska, która użyczyła swojego niezawodnego sprzętu jednemu z uczniów. Sama zaś dokończyła rajd na jego nieprzystosowanym do górskich terenów rowerze. Zrobiła to z charakterystyczna dla niej werwą, uśmiechem! A na mecie powitali nas organizatorzy rajdu i wręczyli medale oraz dyplomy. Następnie ku pokrzepieniu naszych obolałych mięśni i pustych żołądków zostaliśmy nakarmieni zupą g