Udział uczniów w dniu Hospicjum Palium na Jarmarku Świętojańskim.

W sobotę 19 czerwca wolontariusze naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w dniu Hospicjum Palium na Jarmarku Świętojańskim. Celem akcji było nagłośnienie potrzeby pomocy Hospicjum Palium w Poznaniu. Liczna drużyna z Krosna zawzięcie kwestowała na Starym Rynku, znakiem rozpoznawczym były żółte koszulki i motyle robione przez wolontariuszy, które rozdawaliśmy przechodniom. Nasi uczniowie zapewnili też oprawę artystyczną wydarzenia – był występ zespołu flażoletowego i pokaz taneczny przygotowany pod kierownictwem p. Kasi Chudzińskiej–Gintrowskiej. Rozmawiając z ludźmi, którzy dla hospicjum działają już od dawna, usłyszeliśmy ich podziękowania, w których było wiele ciepłych słów o uważności i wrażliwości na drugiego człowieka, o burzeniu stereotypów i o tym, że każdy z nas nosi potrzebę dzielenia się i pomagania innym. Po raz kolejny nasza szkoła pozwoliła motylom z hospicjum pofrunąć we wszystkie zakątki miasta, a swoim uczniom zaangażować się w pracę Motylego Wolontariatu.