Realizujemy projekt ” DziałaMY dla klimatu”

W ubiegłym tygodniu podczas spotkań z Rodzicami uczniowie klasy 6a przygotowali wystawę ZERO WASTE, na której można było oglądać atrakcyjne przedmioty wykonane z rzeczy, które zazwyczaj po zużyciu wyrzucamy. Starając się minimalizować ilość wyrzucanych codziennie śmieci ( opakowań plastikowych, starej odzieży, opon, kartonów po napojach itp.) uczestnicy projektu” DziałaMY dla klimatu” stworzyli między innymi: pufę z opony, pojemniki z opakowań po kapsułkach do prania i sznurka, osłonki na doniczki z plastikowych wiaderek po serku, legowiska dla psa/ kota tkane ze starych koszulek, miski z puzzli, portfeliki z kartonu po soku i wiele innych zaskakujących przedmiotów w nowej odsłonie.
Były też siatki na zakupy robione na szydełku, szyte z banerów i farbowane barwnikami do tkanin, zachęcające, by zawsze do sklepu zabierać własną torbę zamiast kupować plastikową. Zainteresowaniem cieszyło się również stare szkolne krzesełko z wyplecionym ( bardzo wygodnym) siedziskiem😉
Mamy nadzieję, że wystawa się podobała
i zainspirowała zarówno uczniów, jak i ich Rodziców, do kreatywnego przetwarzania śmieci ♻️ Pamiętajcie, by segregować, używać ponownie, kupować z umiarem oraz redukować ilość posiadanych rzeczy.