Osiągnięcia uczniów w międzyszkolnym konkursie poetyckim „Przyroda poezją malowana”

Uczniowie klas 4-7 z różnych szkół naszej Gminy wzięli udział w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE POETYCKIM Przyroda poezją malowana. Piękno Wielkopolskiego Parku Narodowego, zorganizowanym na przełomie marca i kwietnia przez Zespół Szkół w Krośnie pod patronatem WPN.
Organizacja takiego konkursu to świetna okazja do zaprezentowania pierwszych prób poetyckich młodych autorów, ale też możliwość wyrażenia swoich przemyśleń, wrażeń i oryginalnego spojrzenia na naturę, świat, zwłaszcza
w kontekście czasu pandemii, tak trudnego dla nas wszystkich.
Przyroda WPN stała się dla młodych twórców źródłem niewyczerpanych artystycznych inspiracji. Powstały interesujące, oryginalne wiersze, spośród których wybór tych kilku zwycięskich okazał się niełatwym zadaniem dla Komisji Konkursu.
Nagrodzeni autorzy zwycięskich prac to:
I miejsce – Zofia Madej
(Zespół Szkół w Krośnie)
II miejsce – Zuzanna Stefaniak
(Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera
w Czapurach)
III miejsce – Dobrochna Brodziak (Zespół Szkół w Krośnie)
Wyróżnienia otrzymują: Emilia Bełdycka (Zespół Szkół w Krośnie) oraz Oliwia Piasecka (Zespół Szkół w Krośnie).
Komisja doceniła również twórcze zaangażowanie, pomysłowość
i ogromną wrażliwość na piękno natury wszystkich uczestników konkursu. Każdy młody poeta, który wziął udział
w konkursie, otrzyma upominek dzięki uprzejmości Wielkopolskiego Parku Narodowego.
Gratulujemy młodym poetom i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy do udziału za rok:)