Ogólnopolska Wielka Zbiórka Książek

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice oraz Nauczyciele!
Już 9 września 2020 roku rozpocznie się Ogólnopolska Wielka Zbiórka Książek. W tym roku nasza szkoła weźmie w niej udział 
Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna prowadzona przez miesiąc w całej Polsce. W kraju powstaje ok. 1300 punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki.
Książki zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek zostaną podzielone na książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a następnie trafią do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.
W Wielką Zbiórkę Książek angażują się ambasadorzy fundacji, m.in. Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, Artur Barciś.

Od 9 września do 9 października każdy może przynieść książki do punktów zbiórki, które będą znajdować się w naszej szkole. Jeden z nich będzie widoczny przy głównym wejściu do budynku parterowego, drugi natomiast przy głównym wejściu do budynku piętrowego. Każdy, bez problemu, zauważy tam oznakowane kartony do których należy włożyć przyniesione książki. Podziałem książek na poszczególne kategorie zajmą się odpowiedzialni za akcję nauczyciele.
Drogi Uczniu, chcesz się podzielić przeczytaną przez siebie książką? Świetnie!
Istnieje jednak kilka warunków, które książki muszą spełniać, aby wziąć udział w tej ogólnopolskiej zbiórce. Po pierwsze: organizatorzy przyjmują książki, które zostały wydane po 2000 roku, są napisane w języku polskim i są w dobrym stanie. Ponadto NIE zbieramy podręczników, encyklopedii, Pisma Świętego, przewodników, atlasów, książek kucharskich czy poradników.
Liczymy na Wasze dobre serca i chęć podzielenia się książkami z innymi.
Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej to zapraszamy do odwiedzenia strony: https://zaczytani.org/projekty/wzk/wzk-2020/

Wszelkie pytania prosimy kierować do nauczycieli odpowiedzialnych za przeprowadzeni zbiórki na terenie szkoły:
Anny Potockiej oraz Natalii Walorek.