Ogólnopolska Akcja Bicia Rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy

W dniu dzisiejszym dołączyliśmy do Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy.
#UczymyRatować
#WOŚP
Poranek rozpoczęliśmy serią szkoleń, a w samo południe dołączyliśmy do wolontariuszy z całej Polski. 16 października – to nie przypadkowa data – dziś obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku. Próba bicia Rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych.