Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na całym świecie corocznie 3 grudnia.

W związku z tym pragnąc przybliżyć naszym dzieciom świat osób z różnymi niepełnosprawnościami zorganizowałyśmy w naszej szkole happening dotyczący właśnie tego tematu. Uczniowie natomiast w solidarności ubrali jeden z elementów stroju w korze żółtym.

Wśród wszystkich uczestników było widać wielki zapał i chęć zrozumienia innego świata, świata innych barier. Ze wszech stron wyczuć można było empatię oraz zrozumienie. Nasze dzieci poczuły, że wszyscy jesteśmy równi i najważniejsze co nas łączy to to, że jesteśmy różni oraz to, że potrafimy wspierać się nawzajem. Młodszym uczestnikom przedstawiłyśmy prezentację, a nieco starszym dwa filmy dokumentalne: „Zobacz we mnie człowieka” oraz bardzo poruszającą oraz nagrodzona pozycję pt.: „Jak motyl”. Aby wejść w rzeczywistość osób z niepełnosprawnością przygotowałyśmy stanowiska przy których, bardzo dzielnie, nasi szkolni wolontariusze wprowadzali uczniów poprzez zmysły do świata im dotychczas nieznanego. Warsztaty przeprowadziły i przygotowały: Elżbieta Zarzycka, Daria Jakielczyk, Aniela Ambrożewicz, Olga Klupczyńska