KONKURS NA NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ KROKÓW

Zapraszamy WSZYSTKICH CHĘTNYCH uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na największą liczbę kroków. Aby wyrównać szanse, biorąc pod uwagę różne czynniki takie jak: zmieniające się warunki pogodowe, obowiązki domowe, nauka, itp, konkurs potrwa nie jeden dzień, a cały tydzień (od poniedziałku do niedzieli). Oczywiście „zbierając” kroki codziennie zwiększamy swoją szansę na wygraną. Liczenie kroków można zacząć już od poniedziałku 26.04.2021, a ostatnim dniem branym pod uwagę będzie niedziela 02.05.2021. Aby wziąć udział w konkursie należy pobrać i zainstalować na smartfonie aplikację „Krokomierz – bezpłatne liczenie kroków i kalorii (Simle & Free Apps zdrowie i sport)”, która dostępna jest w sklepach Google Play [Na obrazku widać biegnącego białego ludzika na zielono granatowym tle- zdjęcie w załączniku].
Nie wymaga ona rejestracji, wystarczy ją zainstalować i jest gotowa do użycia.
Aplikacja jest prosta w obsłudze, posiada bardzo ciekawą opcję, która pokazuje w formie wykresu ilość uzyskanych kroków z poszczególnych dni oraz sumuje kroki z całego tygodnia.
WIECZOREM OSTATNIEGO DNIA KONKURSOWEGO, należy zrobić zrzut ekranu (tudzież zdjęcie innym urządzeniem) tego właśnie widoku- podsumowania z całego tygodnia.
Jak to zrobić? Należy uruchomić aplikację- następnie przesunąć palcem na dół ekranu, gdzie znajdować się będzie raport z danego tygodnia- tutaj odczytamy sumę kroków z 7dni oraz ilość kroków uzyskanych w poszczególne dni- wszystko to, co nas interesuje w jednym 🙂
Akceptowane będą również kroki z popularnych ostatnio opasek na rękę liczących kroki, które również posiadają opcję podsumowania kroków z określonego tygodnia.
Zrzut ekranu (ew. zdjęcie ekranu) wysyłamy najlepiej zaraz po ostatnim dniu konkursowym, a najpóźniej do wtorku 04.05.2021r. na platfotmie Teams na czacie prywatnym
do Pani Eweliny Gierałki uczniowie z klas I- III,
do Pani Barbary Wachowskiej uczniowie z klas IV – VIII.
Informujemy, że do zwycięstwa będzie brana pod uwagę największa łączna liczba kroków uzyskana w ciągu 7 dni, a także największa liczba kroków zarejestrowana w ciągu jednego dnia. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie, w którym udział może wziąć każdy. Potrzebne są jedynie chęci 🙂
W naszym konkursie nie ma przegranych, bowiem każdy, kto udokumentuje swoją aktywność, otrzyma dodatkową ocenę z W-F oraz punkty z zachowania, a najlepsze wyniki zostaną ponadto nagrodzone.
Do zabawy zachęcamy również nauczycieli! 🙂
Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, do aktywności wybierajmy zawsze miejsca bezpieczne!
W razie jakichkolwiek pytań- służymy pomocą.
Zapraszamy do wspólnej sportowej zabawy!
Ewelina Gierałka i Barbara Wachowska.