Kolędowanie z udziałem naszych uczniów w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej „Śladami Trzech Króli”.

13 stycznia 2024 r. w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej miało miejsce XXVIII Kolędowanie Flażolecistów „Śladami Trzech Króli”. Tradycyjnie w wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. 15. Pułku Ułanów Poznańskich w Krośnie uczęszczający na Kółko flażoletowe.
Ogólnie do katedry przybyło na wspólne muzykowanie przeszło tysiąc uczniów ze szkół, przedszkoli i ośrodków kultury głównie z Wielkopolski, ale także z województwa pomorskiego oraz z Warszawy.
Melodie dziesięciu tradycyjnych polskich kolęd grane na flażoletach przy akompaniamencie organów w katedralnych murach brzmią niepowtarzalnie…
W ubiegłym tygodniu nasi flażoleciści kolędowali również w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym „Świerkowy Zakątek” w Mosinie. Seniorzy śpiewali wspólnie z dziećmi kolędy. Spotkanie dla obu stron było niezwykle wzruszającym przeżyciem.