Jak dbać o zdrowie? – SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Dnia 21 listopada do oddziału przedszkolnego 0 B zawitała – pani Aldona Świerkowska, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać oraz jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani Aldona zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi: sprawdzenie poziomu cukru w organizmie, a nawet mierzenie ciśnienia – pacjentem była nasza wychowawczyni. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w nas zainteresowanie. Nasz gość przygotował dla dzieci prezenty: naklejki – dzielnego pacjenta, pieczątki, kolorowanki oraz lizaki z witaminami.