III miejsce w IV Gminnym Konkursie Gwary Poznańskiej ,,W antrejce naryczce”

Reprezentantki naszej szkoły uczestniczyły w IV Gminnym Konkursie Gwary Poznańskiej ,,W antrejce naryczce”.
Zaproszenie do udziału w konkursie otrzymały wszystkie szkoły z gminy Mosina, większość
z nich podjęła wyzwanie i postanowiła zmierzyć się w rozgrywce.
Zadaniem każdej drużyny było przygotowanie wylosowanej przed spotkaniem potrawy
i zaprezentowanie jej, przyswojenie gwarowych zwrotów i słownictwa, które potrzebne były do wykonania drugiego zadania konkursowego czyli napisania przepisu na danie wylosowane przez drużyny dopiero w dniu konkursu. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Hania Ratajczak, Hania Socha i Paulina Szulc pod opieką Pani Wiktorii Borowskiej przygotowywały się do konkursowych zmagań i dzisiaj przestawiły wylosowaną potrawę: pajdę ze smalcem. Używając gwary stworzyły przepis na szagówki.
Trud uczennic został doceniony.
Dziewczyny zajęły 3 miejsce!
Gratulujemy!👏👏👏