I miejsce w konkursie Aquanet – „Nie bądź leszcz- chwytaj deszcz”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem 4activelife zajęła I miejsce w konkursie ogłoszonym przez Aquanet „Nie bądź leszcz- chwytaj deszcz” oraz I miejsce  miejsce biorąc pod uwagę wysokość przyznanego grantu. Oficjalne wyniki dostępne są tutaj https://www.aquanet.pl/konkursy-na-dzialania-charytatywne,22 . Blisko 30 000 pozyskanych złotych przeznaczone będzie na zbudowanie w szkole podziemnego zbiornika o pojemności 5 000 litrów na deszczówkę wraz z pompą ciśnieniową oraz systemem drenażowym rozprowadzającym nadmiar wody opadowej. Projekt powstał dzięki współpracy z Zarządem osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy” w Mosinie. W ramach przyznanego grantu w miejscu posadowienia zbiornika powstanie nowa zieleń. W czasie prowadzenia inwestycji uczniowie naszej szkoły będą zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym tematycznie związanym z projektem. Przeprowadzone będzie także badanie ankietowe pozwalające określić wzrost poziomu wiedzy na temat pozyskiwania wód opadowych. Przy wybranej rurze spustowej zamontowany zostanie mniejszy, 250 litrowy, zewnętrzny zbiornik do zbierania deszczówki wykorzystywanej później do pielęgnacji zieleni. Dziękujemy Panu Konradowi Tuszewskiemu za inicjatywę i współpracę 🙂