Ekologiczny październik w SP Krosno

Jesień w naszej szkole bardzo mocno łączy się z tematyką przyrodniczą i ekologiczną. We wrześniu uczestniczyliśmy w sprzątaniu świata, a w październiku świętowaliśmy dzień zwierząt i dzień drzewa. W związku z tym świetlica w ramach projektu „Na zielono” zorganizowała zbiórkę darów jesieni do instalacji ilustrującej las. Dnia 10. Października odbyło się spotkanie, na którym Pani Natalia Krekora przedstawiła dzieciom prezentację o lesie. Klasy 2b i 2c wraz z wychowawcami Panią Bogusią Jankowską i Panią Małgosią Dudą przedstawiły inscenizacje oraz zaprosiły leśniczego z Konstantynowa – Pana Marcina Szwarca, który porozmawiał z dziećmi na temat życia drzew. Podarował on również sadzonki drzew, które wspólnie z uczniami posadził na terenie szkolnego boiska.

Dodaj komentarz