Dzięki współpracy z Fundacją Powszechnego Czytania nasza biblioteka pozyskała książki w języku ukraińskim

Miło nam zawiadomić, że biblioteka szkolna wzbogaciła się o książki dla naszych uczniów z Ukrainy. Są to pozycje w języku ukraińskimi i angielskim. Nasi najmłodsi przyjaciele będą mogli czytać bajki, a starsi opowiadania. Jedną z ciekawszych książek, po którą mogą sięgnąć również uczniowie z Polski to „Bal u Lamorożca. Polsko-ukraińskie bajki o przyjaźni.” Wszystkie książki są pięknie wydane oraz bogato ilustrowane. Biblioteka szkolna pozyskała te zbiory dzięki współpracy z Fundacją Powszechnego Czytania.
Fundacja Powszechnego Czytania w ramach akcji „Książka chroni”, przekazuje bezpłatnie książki dla dzieci w języku ukraińskim i języku angielskim.
Można wspomóc Fundację wpłacając kilka złotych na konto Fundacji, każde wsparcie dla Fundacji (nawet 10 zł) to kolejna książka, którą mogą przekazać potrzebującym.
Dziękujemy również nauczycielce, pani Elwirze Mykytiuk za zorganizowanie i dostarczenie do biblioteki szkolnej kilkunastu książeczek dla najmłodszych w języku ukraińskim.