Dyktando dla leworęcznych zakończone z sukcesem dla naszych uczniów

W naszej szkole rozegrane zostały eliminacje w konkursie „Dyktando dla leworęcznych”. Pojedynek na słowa nie należał do najłatwiejszych, ale wszyscy spisali się na medal.
Miejsca na podium zajęli:
w kategorii:
klas 3 :
1. Grzegorz Gągalski – kl. III a
2. Cezary Karpezo – kl. III a
3. Michał Szwarc – kl. III b

klas 4-6:
1. Jagna Małecka – kl. V c
2. Martyna Szuda – kl. V b
3. Maja Woźny – kl. VI a

klas 7-8
1. Filip Cierpiał – kl. VIII a
2. Agata Lipińska – kl. VII c
3. Franciszek Jabłoński – kl. VII c,

awansując do finału, który odbył się w Mosińskim Ośrodku Kultury. Zadanie to nie było łatwe, a rywalizacja zacięta, ponieważ konkurs zgromadził rekordową ilość uczestników. W oczekiwaniu na werdykt pracownicy Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzili zajęcia odkrywające tajemnice leworęczności.
Tytuł Mistrza Ortografii Leworęcznych w kategorii klas trzecich zdobył Cezary Karpezo, drugie miejsce zajął Grzegorz Gągalski , uczniowie klasy III ZS w Krośnie, natomiast Martyna Szuda, uczennica klasy V b zdobyła drugie miejsce w kategorii klas 4-6.
Gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę powodzenia podczas kolejnych potyczek ortograficznych.
Koordynator szkolny
Marzena Krasuska