„Co nam daje Słońce” – udział naszych uczniów w konkursie Planeta Energii

09.05.2019 r. pani Katarzyna Orkiszewska przeprowadziła w klasie II b lekcję pt. Słońce jako źródło energii na Ziemi oraz wspólnie z uczniami zrealizowany został Projekt, w skład którego wchodzą plakat wielkoformatowy z pomysłami dzieci: „Co nam daje Słońce” oraz towarzyszącymi mu mniejszymi plakatami z nazwami: Planeta Energii i Słońce jako źródło energii na Ziemi pięknie udekorowanymi przez uczniów klasy II b. Ponadto każde dziecko mogło wykonać swoje własne uśmiechnięte Słońce na pamiątkę dzisiejszych zajęć. A wszystko za sprawą udziału naszej szkoły w IX edycji konkursu Planeta Energii, przeznaczonego dla nauczycieli i klas I-III.
Dzisiejsze zajęcia, po pozytywnych reakcjach dzieci, były strzałem w dziesiątkę, a tematyka energii odnawialnej jeszcze długo pozostanie w ich pamięci.
Uczniom bardzo podobały się animacje przygotowane na Platformie, a kolejne prezenty (dodatkowe filmiki) za dobrze wykonane zadania wywoływały radość wśród dzieci.
Planeta Energii w niezwykle przystępny dla dzieci sposób przedstawia zagadnienia dotyczące energii odnawialnej i prądu. Uczniowie nie byli znudzeni kolejnymi slajdami i chętnie rozwiązywali kolejne zadania.
Brawo!