Blanka Kleiber i Paulina Karolczak laureatami Gminnego Konkursu Języka Niemieckiego pt. „Mój kalendarz adwentowy”

Informujemy, iż nastąpiło rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Języka Niemieckiego pt. „Mój kalendarz adwentowy”, którego celem było poznanie adwentowych i bożonarodzeniowych tradycji w krajach niemieckojęzycznych, wzbudzenie zainteresowania i szacunku dla odmiennych kultur oraz tradycji innych krajów, a także kształtowanie prawidłowych postaw współzawodnictwa.
Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych. Wszyscy uczestnicy, zainspirowani podejmowaniem nowych wyzwań pobudzających ich kreatywność poprzez korzystanie z różnych źródeł oraz zastosowanie różnych technik plastycznych, stworzyli oryginalne prace, które przybrały bardzo ciekawe formy – począwszy od tradycyjnych kalendarzy ściennych, poprzez szopki bożonarodzeniowe, słodkie ozdoby pokojowe oraz choinki.
Laureatami zostały:
Blanka Kleiber kl.7d- II miejsce
Paulina Karolczak kl.7d- III miejsce
Gratulujemy👏👏👏